Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Вівторок, 14 липня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

11.03.2009

Інформація для позичальників банків.

     Для успішного вирішення проблемних аспектів у стосунках позичальник-банк необхідно пам’ятати деякі важливі речі.

     Важливо, наприклад пам’ятати, що за законом, банк не має право змінювати відсоткову ставку по кредитній угоди в односторонньому порядку, тоб-то без Вашої згоди. Тому, якщо Ви прийшли сплачувати відсотки за кредитом, а Банк повідомив Вас про зміну ставки, та суми платежу, Ви повинні оформити платіжне доручення на суму, яка відповідатиме Вашому графіку платежїв, укладеному згідно головній кредитній угодї. В платіжному дорученні Ви прописуєте: ”визначена сума сплачується на підставі кредитної угоди №..., без змін та доповнень ”. У такому разі жоден банк не буде звертатися до суду і Ваші права не порушуватимуться.

     Будь-яку особисту проблему з погашення кредиту, або неможливість сплачувати кредит згідно попередніх умов кредитної угоди, кожному позичальнику треба намагатися вирішити особисто з Банком  ще до моменту виникнення проблемних питань.

     У разі винекнення проблем:

  1. Негайно треба письмово звернутися в кредитний підрозділ банку (кредитний відділ, або кредитний депертамент), особисто до начальника з заявою розглянути особисті проблемні аспекти з погашення кредиту. Така заява повинна бути написана саме на ім’я особи, до якої Ви звертаєтеся.
  2. У цей же час (а при можливості і раніше), необхідно зібрати усі документи, які можуть прямо чи опосередковано підтвердити Вашу наявну чи майбутню не платоспроможність. Наприклад: довідка з попереднього місця роботи, з якої Вас звільнено та з Центру зайнятості; заява на відкриття кримінальної справи та довідки з прокуратури в разі незаконних дій щодо Вас чи Вашого бізнесу; довідка з лікарні про тимчасову непрацездатність та ін.
  3. Будь які документи, що підтверджуватимуть наявність проблем з погашенням Ваших зобов’зань по кредитній угоді, повинні мати декілька копій.
  4. Банк, в особі начальника підрозділу, зобов’язаний прийняти до розгляду Ваш пакет документів, особисто вислухати Ваші аргументи, розглянути на кредитному комітеті пакет та у письмовому вигляді відповісти на Вашу Заяву. Відповідь Банка – це також документ, який Ви маєте зберігати.
  5. У разі негативної відповіді банка (відмова у реструктуризації, пролонгації чи оформленні кредитних канікул), Ви повиннї звернутися до Національного банку, зокрема в Департамент банківського регулювання та нагляду, за тел: 044 230-19-91, безпосередньо до директора департаменту з відповідною заявою. Особливо це стосується випадків звернень до Вас колекторських фірм, які нібито діють від імені банку.

     Що стосується колекторських фірм, треба пам’ятати, що їх діяльність – поза законом. Зокрема, зухвало порушуються статтї №355 Кримінального кодексу та №32 Конституції України. Тому, ні в якому випадку не треба відповідати на дії таких фірм, а краще звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою щодо застосування до Вас тиску (ст. №355 КК), та до НБУ в Департамент банківського регулювання та нагляду (тел: 044 230-19-91), безпосередньо до директора департаменту з відповідною заявою, щодо порушення ст. №32 Конституції України банком, в частині розкриття банківської таємницї. Наслідком такого звернення може бути навїть позбавлення банка лїцензїй.

 

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua