Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Понеділок, 29 листопада 2021 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

04.11.2011

Бізнес займеться копіюванням

Парламент схвалив три закони, покликані спростити роботу бізнесу. Однак, якщо скорочення списку видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, та створення регіональних дозвільних центрів експерти схвалили, то рішення видавати копії ліцензій фізичним особам-підприємцям призведе, на їхню думку, лише до необґрунтованого збільшення витрат бізнесу.

Верховна рада вчора прийняла три урядові законопроекти, спрямовані на спрощення роботи бізнесу. Прийняті зміни N8791 в закон "Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" виключають зі списку видів діяльності, заняття якими неможливо без спеціального дозволу, адвокатів і нотаріусів. Як пояснив голова підкомітету ВР з питань підприємництва Михайло Чечетов (Партія регіонів), ці види діяльності і так достатньо регламентуються профільними законами "Про адвокатуру" та "Про нотаріат".

Зміни N8463 в закон "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" істотно розширюють мережу дозвільних центрів. До діючих міських центрів будуть додані регіональні, які будуть працювати на обласному рівні. Втім, у невеликих обласних центрах другий дозвільний орган може і не з'явитися, адже закон дозволяє міській і обласній владі домовитися про об'єднання дозвільних центрів з метою економії коштів. "У бізнесу, що працює в області, до цих пір не було "єдиного вікна", і тепер ми його створили", - сказав урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський. Втім, за словами заступника голови парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенії Ляпіної, таке спрощення роботи бізнесу сумнівно. "Зараз міські дозвільні центри працюють і в невеликих містах, і ця практика дуже успішна. Але вони дають ті дозволи, які входять до повноважень місцевої влади, тоді як за дозволами центральної влади бізнес змусять їздити в область, хоча їм було б зручніше отримувати їх там, де вони працюють", - стверджує депутат.

Найбільш дискусійними стали зміни N8450 в закон "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Якщо зараз копії ліцензій для роботи філій видаються лише юрособам, то тепер їх будуть отримувати фізособи-підприємці - на кожне місце, де вони будуть проводити господарську діяльність. У разі припинення роботи на вказаному місці підприємець зобов'язаний буде повернути копію до органів ліцензування протягом 10 днів. За словами пані Ляпіної, це не спрощує, а ускладнює роботу бізнесу: "Зараз фізособи-СПД не зобов'язані отримувати копію ліцензії на кожне місце роботи. Цим законом ми нав'язуємо бізнесу необхідність отримувати до наявних ліцензій їх копії, що є вимогою ще кілька разів заплатити за отримання ліцензії". Ці побоювання підтверджуються пояснювальною запискою Кабміну, де зазначається, що прийняття цих норм дасть додаткові надходження до держбюджету. З такими аргументами не погоджуються в Держкомпідприємництва. "Законопроект розроблений за ініціативою фізосіб-СПД. Зараз, працюючи в кількох місцях, вони змушені отримувати на них ліцензії, оформлюючи їх на родичів. Прийнятий закон вирішує цю проблему. Разом з ліцензією підприємець буде отримувати необхідну кількість копій", - заявив директор департаменту регіональної політики комітету Леонід Буравльов.

За матеріалами Коммерсант-Україна

Як альтернативу Ксенія Ляпіна запропонувала зрівняти роботу юросіб і фізосіб - виключити поняття "копії ліцензій" і дозволити перераховувати всі місця здійснення діяльності СПД в додатку до ліцензії, проте цю пропозицію в парламенті вчора не підтримали. "Враховуючи, що цей законопроект повністю суперечить політиці дерегуляції, я буду звертатися до президента з проханням накласти на нього вето", - заявила пані Ляпіна. "Для нас було важливо розблокувати проблему видачі копій ліцензій, після чого можна обговорювати їх скасування", - пояснив пан Буравльов.






Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 





Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua