Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Понеділок, 29 листопада 2021 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

02.11.2011

Клюєв розповів про зроблені кроки з дерегуляції економіки

Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв розповів про те, які кроки були зроблені в сфері дерегуляції економіки.

За його словами, у сфері дозвільної системи введено "декларативний принцип". Суб'єкти господарювання отримали право проводити 130 видів діяльності з 227, які вимагають отримання дозволу, на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства.

За його словами, в кожному районі та місті обласного значення створено дозвільний центр, в якому видача та переоформлення документів дозвільного характеру починає здійснюється за принципом організаційної єдності. Андрій Клюєв повідомив, що на сьогодні загальна кількість створених дозвільних центрів в Україні становить 681.

Він додав, що забезпечується перехід від принципу "єдиного офісу" до принципу "єдиного вікна" - видача документів дозвільного характеру відбуватиметься виключно через державного адміністратора в дозвільному центрі.

Клюєв підкреслив, що згідно із законодавством, "єдині вікна" в дозвільних центрах повинні запрацювати з 1 січня 2012 року, але підготовка до початку функціонування цієї системи відбувається дуже повільно.

Між тим, за його словами, у сфері ліцензування скорочено майже на третину перелік видів діяльності, що підлягають ліцензуванню: нині їх 57 (проти 78). Клюєв сказав, що з метою спрощення процедури отримання ліцензій Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою скорочено перелік документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для кожного виду господарської діяльності. Замість цього суб'єкту надано можливість надавати інформацію за декларативним принципом.

За матеріалами Корреспондент.net

Перший віце-прем'єр заявив, що Законом України Про регулювання містобудівної діяльності здійснено масштабну коректування законодавства в сфері будівництва за останнє десятиліття.

"Кардинально поліпшена планувальна документація, максимально спрощена процедура її погодження, скорочено час її проходження. Вся процедура отримання дозвільних документів на сьогодні займає для об'єктів 1-3 категорії складності до 50 днів замість 416. На сьогоднішній день реформування містобудівної діяльності на рівні актів законодавства та Уряду практично завершено", - сказав Андрій Клюєв.

За його словами, у сфері спрощення створення і припинення бізнесу запроваджено електронний взаємообмін інформацією між усіма учасниками державної реєстрації, що забезпечує оперативність і прозорість усіх процедур. Забезпечується можливість здійснювати господарську діяльність без свідоцтва про державну реєстрацію, сказав він.

Перший віце-прем'єр-міністр також зазначив, що для організації підприємницької діяльності встановлено можливість для юридичних осіб створювати статутні фонди в необхідних розмірах та скасовано вимогу щодо обов'язкового нотаріального оформлення документів.

Андрій Клюєв повідомив, що у сфері регуляторної політики фактично завершена робота над переглядом регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування.

"Проаналізовано понад 58 600 регуляторних актів. Лише 23,2 тис. актів (39% від загальної кількості) були віднесені до числа регуляторних, відповідають принципам державної регуляторної політики. Решта, 35,4 тис. регуляторних актів були визнані такими, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, і практично всі з них скасовані", - сказав Андрій Клюєв. За його словами, повністю завершили цю роботу в Криму, 15 областях, містах Київ і Севастополь, залишилося подивитися кілька десятків регуляторних актів.

Він також нагадав, що триває реформа системи адміністративних послуг. За його словами, Кабінетом Міністрів затверджено 44 переліки платних адміністративних послуг для всіх міністерств і відомств, які надають такі послуги. Це дозволило "відсікти" послуги, надання яких на платній основі не передбачено законом, вже скорочено 254 платні послуги - це 46% всіх платних адміністративних послуг, повідомив Клюєв.

Нагадаємо, в жовтні Віктор Янукович заявив, що влада активно впроваджує політику дерегуляції.

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua