Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Понеділок, 29 листопада 2021 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

02.11.2011

У проекті закону про спрощену систему оподаткування враховано близько 90% побажань представників бізнесу

   Як відомо, 16 червня 2011 року урядовий законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва)» був розглянутий Верховною Радою України та прийнятий у першому читанні. Прийнятий за основу законопроект спільно із Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, Координаційною радою з питань розвитку малого та середнього підприємництва, громадськими об’єднаннями підприємців та представниками бізнес-спільноти був доопрацьований у профільному комітеті Верховної Ради та підготовлений до другого читання.
   Прийняття законопроекту №8521 20 жовтня 2011 року у другому читанні є позитивним кроком до нормалізації ситуації у підприємницькому середовищі України, сигналом для відновлення конструктивного діалогу між владою та бізнесом.
   Відпрацювавши цей закон з підприємцями, Уряд пішов на значні компроміси. Серед ключових переваг нового закону:
• чіткий механізм та правила обрання, переходу на спрощену систему оподаткування та відмови від неї;
• у законі передбачено збереження ставки податку, звітність один раз на квартал, відсутність касових апаратів та первинного обліку для найдрібніших підприємців;
• фізособам-платникам єдиного податку, які не використовують працю найманих осіб, надається право не сплачувати податок в період відпустки чи хвороби, якщо відпустка чи хвороба підтверджена документально та їх тривалість перевищує один місяць;
• повернення спрощенцям можливості працювати з юридичними особами – платниками податку на прибуток.
   Також в законі передбачено, що форму 1ДФ потрібно здавати тільки за тих найманих осіб, за кого підприємець сплатив податок. Ця норма не враховує постачальників.
Разом з тим, аналіз прийнятого законопроекту свідчить про наявність ряду суттєвих недоопрацювань, які можуть мати негативні наслідки для бізнесу, і які повинні бути усунені в майбутньому шляхом внесення відповідних правок до існуючої редакції.
   Зокрема, до суперечливих можна віднести наступні нововведення:
• норма, що зобов’язує усіх юридичних та фізичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування і застосовують ставку єдиного податку 5%, у випадку, якщо вони продають товари, роботи та послуги платникам ПДВ, самим реєструватися в якості платників ПДВ після досягнення обсягу операцій в 300 тис. грн. (ст.293.8);
• з останньої редакції зникла норма про надання 50% пільги на сплату єдиного податку для виробників, які реалізують товари власного виробництва, а також можливість фізичним особам-підприємцям платити половину ставки податку на доходи фізичних осіб до 2016 року тощо.

   Активізація малого підприємництва – це перший крок на шляху до середнього бізнесу та формування середнього класу у суспільстві. Таким чином, удосконалення Податкового кодексу дасть змогу відновити свою діяльність тисячам підприємців, які були вимушені призупинити свою роботу або перейти у тінь. У результаті консолідованої роботи державних та громадських організацій, безперервного тривалого діалогу бізнесу та влади ці підприємці зможуть бути легітимними платниками податків і надалі забезпечувати вирішення соціальних та економічних проблем у суспільстві.

Прес-служба Ради підприємців при КМУ

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua