Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Вівторок, 07 липня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

26.10.2011

Представлена держпрограма розвитку легкового автомобілебудування.

Презентація проекту держпрограми розвитку легкового автомобілебудування в Україні до 2020 року пройшла в Києві на III Міжнародній конференції з розвитку автоіндустрії «Autoprom.ua 2011». Вона була створена галузевою асоціацією Укравтопром і держпідприємством «Укрпромзовнішекспертиза» в рамках виконання даного цієї весни президентом Віктором Януковичем доручення щодо розробки заходів для відновлення української автомобільної промисловості.

Як повідомляє Коммерсант-Україна в матеріалі "Стоп-машини", представляючи програму, директор Укрпромзовнішекспертизи Володимир Власюк зазначив, що її реалізація повинна сприяти зростанню обсягів виробництва (більш ніж у вісім разів - з 84 тис. у 2010 році до 728 тис. в 2020 році) і експорту автомобілів (у 9,5 разів - з 33 тис. до 312 тис.).

Частка автомобілів вітчизняного виробництва до кінця реалізації програми повинна досягти 70% проти 33% в 2010 році, виробничі потужності - зрости з 400 тис. до 1,19 млн. автомобілів в рік, а локалізація виробництва - з 26% до 55%. Кількість робітників, зайнятих на підприємствах автопрому, збільшиться з 10,4 тис. до 176,9 тис. осіб.

Досягти таких результатів передбачається за рахунок створення сприятливих умов для інвестування в галузь. Зокрема, необхідно збільшити ввізне мито на автомобілі з нинішніх 10% до 30%, знизити мито на імпорт обладнання для виробництва автомобілів з 3,5% до 0%, ввести нульову ставку ПДВ на імпорт обладнання для автопрому; ввести часткову компенсацію (до 10 %) процентної ставки за банківськими кредитами, що видаються на організацію виробництва нових автомобілів; знизити податок на прибуток для новостворених автопідприємств з 23 до 0% за умови, що цей прибуток реінвестується протягом п'яти років.

Запропоновано також надавати таким підприємствам державну дотацію в розмірі 15 тис. грн. за створення одного робочого місця. Стимулювати попит на вітчизняні автомобілі планується за рахунок компенсації частини кредитної ставки в розмірі 2,1%, а також вартості нового автомобіля за умови утилізації старого в розмірі 10 тис. грн. Очікується, що виплата компенсацій почнеться в 2017 році.

Нагадаємо, Україна і ЄС погодили двосторонні захисні заходи по автомобілях і експортних мит. Згідно з домовленостями, Євросоюз отримає право безмитно постачати в Україну до 45 тис. автомобілів щорічно. Разом з тим, для автомобілів, що імпортуються з інших ринків, мито залишається на рівні 10%.

Джерело: Liga.net

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua