Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Вівторок, 07 липня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

21.10.2011

Спрощенку повернули до витоків: як бізнес оцінює нові правила

Вчора Верховна Рада прийняла зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо спрощеної системи оподаткування (проект N8521).

Для представників бізнесу зміни були довгоочікуваними. Правда, висловлюються зауваження з приводу реєстрації платника ПДВ.

Суть змін

У Міністерстві фінансів підкреслюють, що законопроект, розроблений за участю представників бізнесу, вносить кілька важливих змін в сферу єдиного податку.

Так, за наполяганням представників бізнесу скасовується обмеження щодо віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - платників єдиного податку. Крім того, фізособи-підприємці зможуть реєструватися як платники ПДВ. Крім того, скасовується щорічне оформлення свідоцтва платника єдиного податку - відповідно ще чинному законодавству підприємці повинні були подавати заяву на оформлення свідоцтва щорічно.

Фізособам - платникам єдиного податку тепер дається право не платити податок у період відпустки чи хвороби, якщо відпустка або хвороба підтверджені документально та їх тривалість перевищує один місяць.

Крім того, за словами представника Мінфіну, законом запроваджується механізм адміністрування єдиного податку, встановлюються чіткі механізми переходу на спрощену систему оподаткування і відмови від неї. А для єдиноподатників з доходом до 150 тис.грн. встановлено річний звіт.

Представники підприємців готові радіти

Виконуючий обов'язки президента Спілки підприємців малих, середніх, і приватизованих підприємств України, один з розробників законопроекту В'ячеслав Биковець підкреслив, що прийняття цього закону - подія, безумовно, позитивна і очікувана.

За словами голови об'єднання, в роботі над документом брали участь всі союзи підприємців, свої зауваження подавали об'єднання роботодавців. "Наші фахівці працювали і в складі робочої групи, і в комітеті Хомутинніка ... Я брав участь в розробці закону, коли велася робота в робочій групі в Міністерстві фінансів - працював над тим варіантом, який подавався до Верховної Ради", - розповів він.

В цілому бізнес вітає сам факт ухвалення цього закону, підкреслив Биковець. "А вже по окремих моментах можна буде говорити, коли ми побачимо, в якому вигляді він переданий президенту на підпис", - додав глава об'єднання.

На його думку, в системі єдиного податку та звітності, безумовно, необхідно реалізувати той принцип, який був закладений від початку: "Якщо ти працюєш на єдиному податку, то у тебе дійсно спрощений облік, у тебе спрощена звітність, тебе не піддають постійним перевіркам ... враховуючи фактичні перевірки, які проводилися з початку 2011 року ".

Власне, система єдиного податку була введена для того, щоб максимально скоротити кількість перевірок, каже Биковець. "Адже перевіряти щось власне нічого - підприємець декларує ту суму доходів, в яку він вкладається. Виходячи з цього, він сплачує фіксовану ставку єдиного податку і працює в тих рамках, які йому визначені", - пояснив він.

Не відійшли від ПДВ

Коментуючи прийняття законопроекту, кандидат економічних наук, аудитор, керуючий партнер PSP Audit Дмитро Сушко зазначив, що весь позитив прийнятих змін меркне для спрощенців у зв'язку з тим, що і в останніх, поправлених редакціях залишилася норма, яка зобов'язує всіх юридичних і фізичних осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, у разі, якщо вони продають товар, роботи і послуги платникам ПДВ, самим реєструватися такими після досягнення обсягу операцій у 300 тис.грн.

"Що це означає? Припустимо, на сьогоднішній момент у мене поріг в 5 млн.грн. Я - юридична особа, і, наприклад, вибрав ставку в 5% від виручки. І відпрацювавши всього лише 300 тис. об` єму, я зобов'язаний йти і реєструватися платником ПДВ ", - говорить Дмитро Сушко.

Вся суть спрощеної системи була саме в тому, щоб йти від податків у вигляді ПДВ, додає він. "Саме ПДВ для багатьох видів бізнесу є прямим податком - підприємець його сплачує зі свого обороту в розмірі 20%. І те, що до цього додається ще й єдиний податок у вигляді 3% за новою ставкою, дає тільки за системою вхідних потоків 23% від виручки, які потрібно віддати ", - каже Сушко.

"По суті, ця тотальна реєстрація платником ПДВ, яку ввели по юридичних особах, а зараз застосовують і до фізичних осіб, настільки згладжує цю спрощену систему, що залишиться спрощенка лише в дуже незначній кількості - перша і друга група фізосіб, що мають невеликий бізнес - ремонти , мийки тощо, - додає партнер аудиторської фірми. - А для юридичних осіб і для фізосіб третьої групи, якщо це не послуги для кінцевого споживача, робота стає економічно просто не вигідною ".

Олександр ВИННИЧЕНКО

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua