Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Вівторок, 07 липня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

12.10.2011

Роботодавці занепокоєні політикою Державної податкової служби

Федерація роботодавців України занепокоєна ситуацією, яка склалася в політиці Державної податкової служби України щодо платників податків. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Підтримуючи процес створення і ухвалення нового Податкового кодексу, роботодавці неодноразово відзначали, що одним з прогресивних напрямків цього документа є послідовне зниження ставки податку на прибуток підприємств, і починаючи з 1 січня 2014 р. заплановано зниження ставки ПДВ, скасування деяких місцевих податків, уніфікація правил податкового та бухгалтерського обліку, автоматичне відшкодування ПДВ для експортерів.

"Проте, сьогодні ми змушені констатувати, що в процесі імплементації Податкового кодексу органи ДПС не тільки системно порушують норми податкового законодавства, а й своїми підзаконними актами і листами тлумачать його всупереч положенням Кодексу", - йдеться в повідомленні ФРУ.

За словами керівництва ДПС, у вересні 2011 року податківці зібрали до загального фонду держбюджету 2,4 млрд грн податку на прибуток - вдвічі більше, ніж передбачалося плановим завданням. В цілому з початку 2011 року зібрано 38,8 млрд грн цього податку - в 1,6 рази більше, ніж 2010.

"У той же час, своїм листом ДПС з початку вересня розпочав системну практику проведення позапланових перевірок, змушуючи бізнес не відображати в податкових деклараціях з податку на прибуток витрати понесені на початку 2011 року, тим самим необґрунтовано збільшуючи базу оподаткування. За розрахунками експертів, вітчизняний бізнес може штучно втратити близько 7 млрд гривень обігових коштів.

Більше того, численні звернення підприємств свідчать про те, що значна частина платників податків, які сьогодні змушені заплатити додаткові кошти - це підприємства, які в минулих періодах закуповували обладнання та проводили модернізацію виробництва або створювали нові виробництва. Таким чином, дії податкових органів сьогодні можуть завдати нищівного удару саме по національному товаровиробнику, який створює робочі місця.

Крім того, всі без винятку фахівці в галузі податкового законодавства, керівники та головні бухгалтери підприємств відзначають, що реальною проблемою для України залишається в цілому погане адміністрування податків, наявність нечітких правил оподаткування, які податкові органи тлумачать не на користь платників податків", - відзначили у Федерації роботодавців.

Як повідомляв УНН, з 14 вересня по 3 жовтня 2011 року на офіційних веб-сайтах Державної податкової служби та її регіональних підрозділів було проведено дослідження. Учасники опитування виділили кілька причин, які заважають їм займатися підприємницькою діяльністю. Зокрема, 20% респондентів помітили, що складність звітності, порядку заповнення декларацій та ведення обліку, є серйозною перешкодою для бізнесу. Менш популярними виявилися скарги на високі ставки податків і надто прискіпливі перевірки податківців - 9,5% і 7,1% відповідно. У податковому відомстві запевнили, що зауваження платників будуть враховані, і робота зі спрощення формальних процедур буде прискорена.

Джерело: finance.ua

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua