Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Вівторок, 07 липня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

06.10.2011

6 жовтня в м. Полтава на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Фінансова безпека та економічне зростання: домогосподарство, підприємство, регіон, держава».

6 жовтня в м. Полтава на базі Полтавського університету економіки і торгівлі відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Фінансова безпека та економічне зростання:  домогосподарство, підприємство, регіон, держава».

Голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов, який відкрив конференцію, у своєму виступі підкреслив, що причини світової економічної кризи, що почалася в 2008р., не ліквідовано. Експансія маркетингової філософії надспоживання, яка породила фінансово незабезпечену «кредитоманію», продовжує розповсюджуватися світом і сьогодні. В США та країнах Європейського союзу продовжують зростати диспропорції між загальнонаціональними доходами і видатками, рівнем споживання і реальними фінансовими можливостями, експортом і імпортом.

Висока ймовірність другої хвилі світової економічної кризи припадає на кінець 2012 – початок 2013 років.

Тактичні антикризові заходи по зниженню негативних наслідків першої хвилі (переважно шляхом заливання грошей в економіку) використовувати для запобігання другої хвилі не можливо.

Головна проблема національної економіки України – низькорентабельна, морально і фізично застаріла, понаденергоємна індустріально-аграрна структура національного виробництва. Стратегія забезпечення сталого економічного розвитку України в умовах світового економічного спаду, на думку Всеукраїнської спілки вчених-економістів, повинна міститись в якнайшвидшій зміні існуючої структури виробництва на користь високорентабельних, високотехнологічних експортоорієнтованих виробництв продукції кінцевого споживання. Механізм такої стрімкої структурної перебудови національного господарства розроблено ВСВЕ та оприлюднено на її офіційному сайті http://vsve.ho.ua в формі проекту Стратегії соціально-економічного розвитку України «Нова економіка».

Олександр Кендюхов акцентував, що світова економічна криза надає Україні унікальну історичну можливість продемонструвати світу нове економічне диво. Сьогодні, як ніколи раніш, світовий капітал знаходиться в активному пошуку привабливих країн для вкладення своїх активів. Чинником є песимістичні прогнози розвитку економічної ситуації в США та Європі, недовіра з боку бізнесу своїм національним урядам в питанні їх здатності змінити ситуацію на краще. Україна повинна обов’язково використати цей шанс шляхом формування, за пропозиціями Всеукраїнської спілки вчених-економістів, найкращих в світі умов для залучення іноземних інвестицій в створення нових високотехнологічних експортоорієнтованих виробництв.      

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua