Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Четвер, 28 травня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

05.10.2011

Стаття "Малий бізнес потребує меншого" в газеті «Комерсант Україна» з коментарем Керівника Секретаріату Ради підприємців при КМУ Забловського А.В. щодо зниження ставки єдиного соціального внеску.

Малий бізнес потребує меншого. Запропоновано зниження соціальних платежів.

Соціальні партнери уряду просять знизити в 2012 році ставку єдиного соціального внеску для малого та середнього бізнесу майже вдвічі - до 20%. Це може бути першим кроком до скорочення податкового навантаження на всі підприємства та паритетного розподілу соціальних платежів між роботодавцем і найманим працівником. Однак ініціатива буде реалізована тільки в тому випадку, якщо в Пенсійному фонді знайдуть можливість компенсувати падіння своїх доходів на 2,5 млрд грн.

В уряді поновилися переговори про можливе зниження ставки єдиного соціального внеску (ОСВ). Як розповіли в Раді підприємців при Кабміні, в ході наради в Міністерстві соціальної політики, яке відбулося в понеділок увечері, було запропоновано знизити в 2012 році ОСВ для малого та середнього бізнесу з 37,5% (середній показник) до 20% фонду оплати праці. Як зазначає керівник секретаріату Ради підприємців Андрій Забловський, у Пенсійному фонді вже заявили: це призведе до скорочення відрахувань до соціальних фондів на 2,5 млрд грн, що вимагатиме пошуку компенсуючих доходів.

У підприємців свої аргументи: зниження навантаження створить умови для того, щоб внутрішні інвестори організовували нові робочі місця - це дозволить знизити безробіття, а також вивести ринок праці і зарплати "з тіні". При середній зарплаті в 2 тис. грн і ставкою ОСВ в 20% відрахування "єдинників" складуть 4,8 млрд грн. Однак при зростанні середньої зарплати до 3 тис. грн надходження від внеску збільшаться на 2,4 млрд грн. "Це такий своєрідний експеримент з метою подальшого зниження ставки ОСВ для всіх підприємств. Ми будемо переконувати уряд на підставі наших прогнозів", - обіцяє пан Забловский. Наступний раунд переговорів соціальних партнерів відбудеться через два тижні.

У Міністерстві соцполітики від коментарів відмовилися. Представник Мінекономрозвитку в ході наради дав зрозуміти, що в держбюджеті на 2012 рік коштів на покриття дефіциту соцфондів немає, розповів заступник керівника управління з питань соціального діалогу та соціального страхування Федерації профспілок Олександр Леонов. На думку представників Федерації роботодавців України (ФРУ), не варто концентруватися тільки на малому підприємництві. "Ми б хотіли звернути увагу на бюджетоутворюючі підприємства і галузі, наприклад, важку промисловість. Але ми розуміємо, що в наступному році це зробити неможливо", - говорить директор департаменту розвитку соціального страхування ФРУ Юрій Кузовий. При зниженні ставки ОСВ для всіх роботодавців необхідно також розподілити відповідальність за сплату соцвнесків між ними та найманими працівниками. Європейський досвід показує розподіл 50/50 (в Україну зараз співробітник сплачує до соцфондів 3,6% зарплати, роботодавець - від 36,7% до 49,7%). "Потрібно досягати солідарної і паритетної участі у формуванні гарантій соціального страхування. Тільки відрахування до фонду з тимчасової втрати працездатності повинні проводити підприємства", - додає пан Кузовий.

Зниження ставки для "єдиноподатників" загрожує скороченням платежів, тому необхідні більш продумані кроки. На думку завідуючої відділом соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень Ольги Піщуліної, представники малого бізнесу платять небагато, що несумірно з тими сумами, які вони будуть отримувати після виходу на пенсію. Вона вважає, що навантаження на фонд оплати праці потрібно знижувати, але тільки з паралельним збільшенням навантаження на споживання, щоб компенсувати брак коштів. "Ми повинні підвищувати акцизи, вводити податок на розкіш, прогресивну шкалу податку на доходи фізосіб. А можемо не знижувати ставку, а лише розподілити відповідальність між роботодавцем та працівником, але в цьому випадку неможливо проконтролювати правильність підвищення зарплат", - каже пані Піщуліна.

Наталія Непряхіна

Газета "Коммерсантъ Украина", №159 (1433), 05.10.2011

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua