Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Четвер, 28 травня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

30.09.2011

Коментарій експерта РП при КМУ Кравченка С.С. щодо законопроекту „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо легалізації заробітної плати”, розробленого народним депутатом України Королевсьькою Н.Ю.

На сьогодні в Україні спостерігається значне зростання „тінізації” виплати заробітної плати. Так, за оцінками багатьох експертів рівень „тіньової” зарплати у країні становить 65%. Такий стан речей потребує негайного внесення змін до законодавства, насамперед податкового.

Із зазначеною ціллю народним депутатом України Королевсьькою Н.Ю. розроблено проект Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо легалізації заробітної плати”.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту його метою є зменшення податкового навантаження на вітчизняних підприємств з метою виведення "із тіні" заробітних плат українських громадян.

Проект Закону України складається із двох пунктів.

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України надає такі пропозиції і зауваження до проекту акта:

1.       Проектом передбачено зниження податку на прибуток до 10% з 1 січня 2015 року. Таке значне зниження може негативно вплинути на наповнюваність державного бюджету та зумовити підвищення відсоткових ставок по іншим податкам. Доцільно було б запровадити із 1 січня 2015 року податкову ставку по даному виду податків у розмірі 13%;

2.       Підвищення у 2 рази штрафів за невиконання закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не буде значним стимулюванням для дисципліни сплати внесків. Тому доцільно передбачити надання податкових канікул для підприємців, які сумлінно виконують норми згаданого закону;

3.       Підвищення ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для користувачів стільникового рухомого зв'язку з 7,5% до 10% негативно впливатиме на розвиток мобільних комунікацій в Україні. Тому таке підвищення варто розпочати із 2020 року.

 

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua