Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Четвер, 28 травня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

23.09.2011

20 вересня в м. Києві в прес-центрі Укрінформ відбулось засідання круглого столу на тему: «Чи чекає на Україну друга хвиля економічної кризи?».

20 вересня в м. Києві в прес-центрі Укрінформ відбулось засідання круглого столу на тему: «Чи чекає на Україну друга хвиля економічної кризи?». Організаторами виступили Всеукраїнська спілка вчених-економістів спільно з Українським національним інформаційним агентством Укрінформ за підтримки Благодійного фонду «Нова генерація».

Було обговорено питання:

1.       Кризові тенденції у світовій економіці: загрози та можливості для України.

2.       Філософія суспільства споживання як головний чинник світової економічної кризи.

3.       Ключові напрями забезпечення сталого економічного розвитку України в умовах світового економічного спаду.


У засіданні круглого столу взяли участь: Олександр Кендюхов - Голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри стратегічного управління економічним розвитком Донецького національного технічного університету; Валерій Геєць – академік НАН України, доктор економічних наук, професор, віце-президент НАН України, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України;  Володимир Лановий - доктор економічних наук, професор, президент Центру ринкових реформ;  Юрій Щедрин – директор соціальних програм Благодійного фонду «Нова генерація»; Дмитро Борисов – кандидат економічних наук, перший заступник директора Міжрегіонального центру інвестицій та розвитку;    Георгій Сігуа – Голова представництва торгово-промислової палати Грузії в Україні, радник Українського кредитно-банківського союзу, доктор економічних наук, професор; Олена Чернявська - доктор економічних наук, професор, Голова Полтавської обласної організації ВСВЕ, завідувач кафедри фінансів Полтавського університету економіки і торгівлі; Ігор Федоренко - Президент МГО  "Міжнародна асоціація бізнесу та економіки"; Валерій Сергієнко – доктор економічних наук, професор, науковий консультант Інституту законодавства Верховної Ради України; Андрій Забловський – керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України; Світлана Ковальчук – професор Хмельницького національного університету; Василь Герасимчук - доктор економічних наук, професор кафедри міжнародної економіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»; Віктор Хмілевський - Президент Спілки орендарів і підприємців України.

Спікери круглого столу Валерій Геєць та Олександр Кендюхов в своїх постановчих доповідях наголосили на високій ймовірності подовження світової економічної рецесії та необхідності запровадження стратегічних кроків з боку України щодо зниження її негативних наслідків для національної економіки, також вони акцентували увагу на необхідності якнайшвидшої модернізації національного виробництва.

Голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов у своєму виступі підкреслив, що причини світової економічної кризи, що почалася в 2008р., не ліквідовано. Експансія маркетингової філософії надспоживання, яка породила фінансово незабезпечену «кредитоманію», продовжує розповсюджуватися світом і сьогодні. В США та країнах Європейського союзу продовжують зростати диспропорції між загальнонаціональними доходами і видатками, рівнем споживання і реальними фінансовими можливостями, експортом і імпортом.

Висока ймовірність другої хвилі світової економічної кризи припадає на кінець 2012 – початок 2013 років.

Тактичні антикризові заходи по зниженню негативних наслідків першої хвилі (переважно шляхом заливання грошей в економіку) використовувати для запобігання другої хвилі не можливо.

Головна проблема національної економіки України – низькорентабельна, морально і фізично застаріла, понаденергоємна індустріально-аграрна структура національного виробництва. Стратегія забезпечення сталого економічного розвитку України в умовах світового економічного спаду, на думку Всеукраїнської спілки вчених-економістів, повинна міститись в якнайшвидшій зміні існуючої структури виробництва на користь високорентабельних, високотехнологічних експортоорієнтованих виробництв продукції кінцевого споживання. Механізм такої стрімкої структурної перебудови національного господарства розроблено ВСВЕ та оприлюднено на її офіційному сайті http://vsve.ho.ua

в формі проекту Стратегії соціально-економічного розвитку України «Нова економіка».

Олександр Кендюхов акцентував, що світова економічна криза надає Україні унікальну історичну можливість продемонструвати світу нове економічне диво. Сьогодні, як ніколи раніш, світовий капітал знаходиться в активному пошуку привабливих країн для вкладення своїх активів. Чинником є песимістичні прогнози розвитку економічної ситуації в США та Європі, недовіра з боку бізнесу своїм національним урядам в питанні їх здатності змінити ситуацію на краще. Україна повинна обов’язково використати цей шанс шляхом формування, за пропозиціями Всеукраїнської спілки вчених-економістів, найкращих в світі умов для залучення іноземних інвестицій в створення нових високотехнологічних експортоорієнтованих виробництв.      

Детальніше на сайті ВСВЕ: http://vsve.ho.ua

e-mail: vsve@ukr.net

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua