Радa з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабінеті Міністрів України
radakmu.org.ua - офіційний веб-сайт

РАДА ПІДПРЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

| написати листа | додати у обране |

| Сьогодні:  Субота, 28 березня 2020 року |

 

»

 Навігатор » Головна сторінка » Новини та повідомлення »


»

Новини та повідомлення

17.12.2008

Митнi брокери мають намiр розпочати страйк iз 1 сiчня 2009 року через введення нового порядку їхньої дiяльностi

Митнi брокери України попереджають про можливiсть страйку з 1 сiчня 2009 року, якщо Державна митна служба України не скасує наказу "Про затвердження тимчасового порядку дiяльностi митних брокерiв та їх представникiв".

    

Про це у вiвторок повiдомив директор Асоцiацiї митних брокерiв України Микола Мироненко на прес-конференцiї в агентствi "Iнтерфакс-Україна".

    

"Усупереч законам України Державна митна служба, порушуючи всi канони, можливi допустимi норми, порушує законодавство України з питань регулювання дiяльностi митних брокерiв i наприкiнцi листопада видає наказ, яким, по сутi, здiйснює рейдерський напад на цiлу галузь", - сказав М.Мироненко.

    

За його словами, затверджений Держмитслужбою порядок не узгоджено нi з Мiнiстерством юстицiї, нi з Мiнiстерством фiнансiв. Цим документом встановлено дуже жорсткi правила допуску брокерiв до митних операцiй. Зокрема, вiдповiдно до нового порядку, скасовується видача лiцензiй митним брокерам, а для здiйснення дiяльностi з декларування товарiв необхiдно отримати свiдоцтво. Обов'язковою умовою отримання свiдоцтва визначено наявнiсть у штатi брокера представника, який має свiдоцтво, видане пiсля складання квалiфiкацiйного iспиту.

    

Крiм того, за словами голови громадської ради при Днiпропетровськiй митницi Олексiя Шевченка, нововведення створює ситуацiю, коли через граматичну помилку одного зi своїх спiвробiтникiв пiдприємство може бути позбавлене права на здiйснення митних операцiй. А це, додав вiн, втрата роботи близько 20 осiб iз пiдприємства, що в умовах кризи жодним чином не сприятиме полiпшенню ситуацiї в країнi.

    

За словами М.Мироненка, Держмитслужба не йде на жоднi переговори з митними брокерами. "Ми маємо всi пiдстави вважати, що дiї, якi вiдбуваються всерединi Державної митної служби, мають цiлком спрямований характер. По-перше, Держмитслужба в травнi мiсяцi створює держпiдприємство "Український вантажний комплекс", йому надає чималi повноваження, i вже зараз надходять iз регiонiв, зокрема з Києва, сигнали про те, що представники цього держпiдприємства ходять, вимагаючи кошти у власникiв термiналiв митних складiв", - сказав М.Мироненко, додавши, що йдеться про досить великi суми.

    

У зв'язку з цим, за його словами, 10 грудня вiдбулися всеукраїнськi збори керiвникiв i представникiв пiдприємств митних брокерiв, на яких було ухвалено рiшення вимагати вiд Держмитслужби продовжити видачу лiцензiй митним брокерам, рекомендувати митним брокерам України iгнорувати виданий наказ Державної митної служби, оскаржити цi змiни в судi, а також, якщо ситуацiя не змiниться, розпочати страйк дiяльностi брокерiв iз 1 сiчня 2009 року.

    

Асоцiацiя митних брокерiв України застерiгає, що такi страйки можуть призвести до погiршення економiчної ситуацiї в країнi, оскiльки понад 40% операцiй iз декларування вантажiв здiйснюють митнi брокери. Крiм того, це призведе до черг на кордонi та скупчення вантажiв у морських портах.

    

Також М.Мироненко повiдомив, що асоцiацiя вже звернулася до Київського окружного адмiнiстративного суду з позовом, в якому вимагає скасувати наказ митної служби як такий, що не вiдповiдає законодавству країни. Позов уже прийнято до розгляду.

    

Інтерфакс-Україна

Обговорити на форумі


Пошук
по сайту

"і" "або"
 


 

Опитування
Наскільки погіршилось ведення бізнесу в Україні після прийняття Податкового кодексу?
Суттєво погіршилось
Незначно погіршилось
Поліпшилось
Кардинальних змін не відчутно


Результати


 


 


 


 

Підписка
на новини

 

© 2008 РАДА ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Зауваження та пропозиції надсилайте на адресу: rada@kmu.gov.ua